Yeşilbahçe Mh. Metin Kasapoğlu Cd. Arkadaş Apt. No: 69/3
Bizi Arayın: +90 242 316 66 36

Implant

Implant Tedavisi

Implant, çekilmiş olan yapay dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış, çok özel yapım tekniklerine sahip olan yapay dişlerdir. İmplantlardaki amaç çene kemiğine yerleştirildikten sonra 2-3 ay içinde implant yüzeyi ile kemik arasında birleşme olmasıdır. Bu safhadan sonra implant üzerine protez yapılabilir.

Implant

İmplant safhasında, hastaya normal diş çekiminde uygulanan lokal (bölgesel) anestezi altında, aseptik koşullar sağlanarak implant lar yerleştirilir. İmplant Sonrasında ise rutin cerrahi prosedürler uygulanır.

İmplantın kemikle kaynaşma süresi ortalama 2-3 ay olup bu süre bazı durumlara göre değişkenlik gösterebilir.

İmplant tedavisi sonrası implant-kemik birleşme süresini takiben de normal bir protez gibi işlemler devam eder ve hasta yeni dişlerine kavuşur.

Tedavinin Faydaları

İmplant Daha estetik ve daha doğal bir görünüm sağlarlar. İmplant Dişler stabil kalır. İmplant üstüne yapılan total (damak), parsiyel veya sabit protezler hiç oynamaz.
İmplant ile tutuculuk maksimumdur. Çekilmiş dişlerin olduğu kemik bölgelerinde zamanla madde kaybı olur ve kemikler gittikçe incelir. Buna bağlı yüz profilinde bir takım değişiklikler olur. İmplant’ların yerleştirilmesi ile bu kemik kaybı engellenir.
İmplant ile Çiğneme fonksiyonu düzeldiği için daha dengeli ve iyi beslenme sağlanır. Böylece iyi çiğneyememeye bağlı olarak oluşmuş mide problemleri giderilir. İmplant ile Doğal görünüm ve estetiğin sağlanması ile kişinin kendine güveni artar.
Doktora Danışın
Aklınıza takılan tüm sorular için bizi arayabilirsiniz.

Bize Ulaşın